W 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ostrowianie pamiętali o ludziach, którzy dzięki swojej determinacji i patriotyzmowi przyczynili się do tego, że nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Z tej okazji w środę 11 listopada 2015 roku w Dniu Narodowego Święta Niepodległości i Święta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego władze miasta, parlamentarzyści, delegacje uczniów z ostrowskich szkół, kombatanci i mieszkańcy Ostrowa złożyli kwiaty w miejscach pamięci narodowej: pod tablicą na budynku byłego Konwiktu Arcybiskupiego, pod tablicą na budynku Domu Katolickiego oraz pod tablicą Rady Ludowej.

Następnie odbyła się w Konkatedrze uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i Miasta koncelebrowana przez duchowieństwo ostrowskie z udziałem Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej pod dyrekcją Mariana Sikorskiego i Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Wiechowicza pod dyrekcją Jerzego Wojtaszka. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: chorąży - Norbert Warzecha oraz asysta - Martyna Giernalczyk i Martyna Maik.

Zdjęcia: Roman Paszkowiak