13.11.2015 r. odbył się w naszej szkole turniej scrabblowy z historią w tle. Miał on upamiętniać wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Czy uczestnikom udało się zamienić „normalne” słowa na te, które związane były z bolesnymi doświadczeniami uciemiężonej niewolą Polski? Nie było to wcale łatwe, wiedzą o tym wszyscy, którzy chociaż raz spróbowali tej trudnej, ale jakże fascynującej gry językowej. Jednak nam to się chyba udało i chociaż nie była to gra o wysokie punkty, to jednak miłośników scrabble wciąż w naszej szkole przybywa.

To bardzo cieszy, zwłaszcza, że mamy w pamięci dwukrotnie zdobyty przez naszych absolwentów zaszczytny tytuł Mistrza Polski. W turnieju wzięło udział 21 zawodników z klas trzecich i piątych. W historycznych potyczkach okazali się najlepsi: Oliwia Stawik z 5b, Szymon Glaser z 5a oraz Maja Przerwa z 3d. Gratulujemy i mamy nadzieję, że nasi zwycięzcy będą doskonalić swoje umiejętności i być może wkrótce obronią mistrzowski tytuł.

Zdjęcia: Ewa Sikorska