W środę 2 grudnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w seansie filmowym w Multikinie w Poznaniu. Nie był to zwykły wyjazd, bowiem brali w nim udział Ci, którzy od grudnia ubiegłego roku najchętniej oszczędzali w ramach programu Szkolne Kasy Oszczędności. Jedenastka, jako jedna z dwóch ostrowskich szkół, została nagrodzona przez PKO Ban Polski za działalność SKO i wygrała wyjazd w ramach 33 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza – „Ale kino!”, którego głównym patronem był właśnie PKO Bank Polski. Uczniowie klas I – VI z przyjemnością obejrzeli film animowany w reżyserii Jannik’a Hastrup oraz Flemming’a Quist Møller pt. „Mini i komary”.

Uczniowie zostali bardzo serdecznie powitani i miło zaskoczeni, ponieważ film był tłumaczony przez lektora na żywo. Młodzi widzowie z Jedenastki opuścili salę kinową z uśmiechem na ustach, co przekonało o tym, że wspaniale bawili się podczas tego wyjątkowego seansu.

Zdjęcia: Sandra Krell