Jak co roku, przed świętami dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych uczestniczą w przedstawieniu mikołajkowym. 8 grudnia uczniowie wszystkich pierwszych  klas naszej szkoły pojechali do Ostrowskiego Centrum Kultury, gdzie obejrzeli przedstawienie pt. „Zimowa opowieść o Królowej Śniegu”. Przesłaniem tegorocznej inscenizacji, która powstała w oparciu o baśń J.Ch. Andersena, było podkreślenie wartości przyjaźni oraz ukazanie jak ważna jest pomoc innym. Scenariusz przedstawienia napisała Maria Pawlik, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 8. Aktorami byli nauczyciele i dzieci  z: Gimnazjum nr 3 im. Polskich Olimpijczyków, Szkoły Podstawowej Spółdzielni Oświatowej „Edukator”, Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego, Publicznego Przedszkola nr 8 oraz Publicznego Przedszkola nr 14. Przedstawienie zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem piosenki i słodkim poczęstunkiem.

Zdjęcia: Anna Torzewska