W przedświąteczną sobotę w hali sportowej naszej szkoły spotkały się cztery drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 6,7,9 i 11 w ramach realizacji programu Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki „SMOK”. Impreza była zorganizowana przez Referat Sportu przy Urzędzie Miejskim oraz naszą szkołę. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach  systemem „każdy z każdym". Jako pierwsze do rywalizacji stanęły najmłodsze zawodniczki - uczennice klasy czwartej. Dziewczęta ostrowskiej Jedenastki dzielnie walczyły, pokonując w kolejnych meczach drużyny z innych szkół i tym samym zajęły pierwsze miejsce w swojej kategorii. W rywalizacji klas piątych nasze reprezentantki wygrały również wszystkie mecze i z kompletem zwycięstw ukończyły zawody na I miejscu. Natomiast uczennice klas VI również sięgnęły po puchar, tym razem zajmując III miejsce.

Podczas turnieju wśród dzieci panowała radosna atmosfera. Wspólna zabawa udzieliła się również licznie przybyłym rodzicom, dziadkom.

Na zakończenie Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Pani Ewa Matecka wręczyła wszystkim drużynom okazałe puchary, a każda zawodniczka otrzymała medal, plakietkę okolicznościową oraz maskotkę. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 Pani Małgorzata Lubojańska podziękowała za liczne przybycie oraz pogratulowała zawodniczkom wspaniałej, zdrowej rywalizacji, życząc wszystkim radosnych świąt.

Bardzo się cieszę, że mogliśmy w naszej szkole  gościć tyle młodych koszykarek. Zacięcie i sportowa rywalizacja świadczyło o tym, że każdy chciał wygrać. Największą jednak nagrodą dla wszystkich były uśmiechy na twarzy najmłodszych koszykarek – powiedział współorganizator Jakub Kowalski.