W czwartek 7 stycznia br. o godz. 13.00 odbył się w naszej szkole etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, którego organizatorem jest Wielkopolski Kurator Oświaty. Nasza placówka po raz ósmy z kolei została poproszona o współpracę przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W etapie rejonowym wzięło udział 141 uczestników z czterech powiatów: kępińskiego, krotoszyńskiego, ostrowskiego i ostrzeszowskiego. Łącznie gościliśmy 204 osoby, w tym 56 opiekunów. Przedstawicieli zgromadzonych uroczyście powitała dyrektor szkoły Pani Małgorzata Lubojańska. Na holu I piętra odbyło się również spotkanie z przedstawicielami uczestników oraz rozpakowanie zestawów testów i przekazanie ich członkom komisji konkursowej.
Na etapie rejonowym konkursu uczniowie rozwiązywali test, który składał się z różnych typów zadań otwartych i zamkniętych. Udzielali odpowiedzi, wykorzystując swoje doświadczenia czytelnicze wynikające m.in. z przeczytanych lektur konkursowych oraz samodzielnie redagowali dłuższą wypowiedź pisemną. Myślą przewodnią tegorocznego testu było hasło „Strach i odwaga”.
Komisja w składzie: Katarzyna Glapa – przewodnicząca, Anna Kasprzak – Idziorek, Barbara Płokarz Ewa Wasielewska, Małgorzata Szczepaniak, Emilia Wojtasiak, Alicja Zawidzka sprawdziła prace uczniów i zgodnie z regulaminem wyłoniła 8 uczestników etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 12 lutego 2016 roku. Zadaniem laureatów etapu rejonowego było uzyskanie co najmniej 32 punktów na 40 możliwych. Z naszej szkoły w etapie rejonowym wzięło udział czworo uczniów: Kinga Bizan, Zuzanna Dwornik, Hanna Foltyniewicz (finalistka) i Maciej Ziętek.
Wszystkim uczniom Komisja składa słowa uznania za udział w etapie rejonowym, a zakwalifikowanym do etapu wojewódzkiego życzenia zdobycia tytułu laureata, a tym samym zwolnienia z części I. Sprawdzianu 2016, co jest równoznaczne z uzyskaniem maksymalnej liczby punktów czyli stuprocentowego wyniku na Zaświadczeniu OKE. Wszystkim uczestnikom etapu rejonowego Komisja życzy dalszych sukcesów w zmaganiach z językiem polskim nie tylko podczas konkursów, ale i w codziennym posługiwaniu się naszym językiem ojczystym.