W poniedziałek, 11 stycznia 2016 r. nasza szkoła była organizatorem II Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Maleńkiemu”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Zbawiciela Ks. Prałat Bogusław Lamenta, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu p. Dariusz Dębicki, Przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 11 p. Tomasz Ogórek. Konkurs był adresowany do uczniów ostrowskich szkół podstawowych. Zaproszenie przyjęło 15 dzieci, które przyszły ze swoimi opiekunami i rodzicami. Komisja w składzie: p. Lidia Wojciechowska, p. Monika Walczak po wysłuchaniu ciekawych aranżacji kolęd i pastorałek przyznała nagrody i wyróżnienia.

W kategorii kl. I – III:
I miejsce – Marta Popiel – SP nr 7
II miejsce – Nikola Szczepaniak – SP nr 11
III miejsce – Zuzanna Banasiak – SP nr 13
Wyróżnienie otrzymały Maja Kulesza z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek oraz Marta Marcinkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1.

W kategorii kl. IV – VI:
I miejsce – Weronika Gabryś – SP nr 7
II miejsce – Aleksandra Dura – SP nr 11
III miejsce – Zuzanna Zawielak – Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek
Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymała uczennica Szkoły Podstawowej nr 13 Anna Klah oraz uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 – Maja Krawczyk.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Spotkanie było okazją do kultywowania polskiej tradycji śpiewania kolęd, rozwijania talentów muzycznych i wymiany doświadczeń.
Miłym akcentem tego popołudnia był koncert szkolnego chóru „Promyczki”.
Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była p. Krystyna Tomalkiewicz, nauczycielka religii.