W sobotnie przedpołudnie, 13 lutego 2016 r. do Szkoły Podstawowej nr 11 zostały zaproszone dzieci z ostrowskich przedszkoli wraz z rodzicami. W wejściu gości witały postaci z bajek: Królowa Śniegu, Ania z Zielonego Wzgórza i Pippi Langstrumpf. W hali sportowej powitała ich serdecznie pani dyrektor Małgorzata Lubojańska i zaprosiła do obejrzenia i wysłuchania widowiska.

Dzieci z zapartym tchem śledziły przygodę Królewny Śnieżki przedstawioną w inscenizacji muzyczno-tanecznej. Miłym akcentem był też występ chórku „Promyczki” i grupy baletowej. Przyszli uczniowie klas pierwszych w towarzystwie bajkowych postaci wybrali się na hol I piętra, gdzie czekały na nich integracyjne zajęcia pod hasłem „W krainie baśni i bajek”. W każdej sali lekcyjnej milusińscy spotkali się z inną baśnią i jej bohaterem, który dotrzymywał im towarzystwa. Z wielką przyjemnością dzieci przeniosły się w świat Kopciuszka, Królowej Śniegu, Jasia i Małgosi, Królewny Śnieżki, Czerwonego Kapturka, Pinokia i Kota w butach. Tam dobrze się bawiły i kształtowały wyobraźnię. Dopełnieniem baśniowych treści była wystawa prac dzieci klas I – III, przygotowana różnymi technikami plastycznymi.
Zwiedzający, oprócz sal lekcyjnych, mogli zobaczyć Salę Tradycji, harcówkę, świetlicę, pracownię komputerową, stołówkę i bibliotekę, która korzysta z katalogu elektronicznego. Rodzice mogli również skorzystać z porad w zakresie logopedii i terapii pedagogicznej.
Przedszkolaki opuszczały szkołę z drobnymi upominkami, słodyczami i wytworami własnej pracy.

Była to doskonała okazja, aby poczuć atmosferę panującą w ostrowskiej Jedenastce i zobaczyć, jak pracują dzieci i nauczyciele w tej szkole.