W dniach od 15 do 17 lutego w naszej parafii odbyły się rekolekcje szkolne dla dzieci z naszej 11. Duchowe remonty przeprowadza ks. Rafał Grzęda, na co dzień pracujący w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ostrowie Wielkopolskim na Zębcowie. Dzień pierwszy to sprawdzanie jak wygląda nasze mieszkanie - to wewnętrzne. Trzeba przeprowadzić remonty, ale do tego nie wystarczy jak w domu drabina, szpachelka, gips, farba czy pędzel. Potrzebujemy naszej gotowości na remont i zaproszenia Pana Boga do siebie. Duchową odnowę pośród dzieci oczywiście przeprowadza nasz rekolekcjonista ksiądz Rafał, który przypomina o spowiedzi i chęci bycia lepszym.

Remont to nie jedyny temat pierwszego dnia rekolekcji. Dzieci przeniosły się ponad 1050 lat wstecz, by przypomnieć sobie przyjęcie chrztu przez Mieszka I. Potem ksiądz zapoznał uczniów z przebiegiem chrztu i pokazał, co do tego sakramentu jest potrzebne. Każdy z nas przyjął chrzest i nie tylko ma o tym pamiętać, ale mamy żyć jak prawdziwi chrześcijanie.

Jak zwykle na rekolekcjach nie zabrakło radosnego śpiewu z pokazywaniem.

W drugim dniu naszych rekolekcji  ksiądz Rafał dalej uczył nas, co wynika z bycia chrześcijaninem. Pokazał nam tym razem najlepszy przepis na życie. Zobrazował to przez program rozrywkowy "Pani Krysia gotuje". Było wiele radości, ale na pewno każdy już będzie wiedział, że tak jak przepisu na ciasto nie można dowolnie zmieniać, tak Pan Bóg też chce nam dać swój przepis na nasze życie. Jeśli będziemy słuchać Boga, czyli jeśli będziemy przestrzegać przykazań, to będziemy bardzo szczęśliwi.

Szczytowym, czyli najważniejszym momentem w życiu chrześcijanina jest Msza Święta i ona zwieńczyła nasz czas rekolekcji. Ks. Rafał zostawił nam na koniec kilka cennych wskazówek, aby nie być człowiekiem bez życia (jak piłka bez powietrza). Powiedział by pamiętać o modlitwie, o spowiedzi i Mszy Świętej.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżywanie tego rekolekcyjnego czasu bardzo dziękujemy. A o ks. Rafale pamiętajmy w naszych modlitwach, na co wskazał ks. proboszcz Bogusław dziękując mu za przeprowadzone duchowe ćwiczenia. Teraz już tylko pozostało nam oczekiwanie na święta wielkanocne, pierwsze przygotowania już za nami.