12 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 15 w Poznaniu odbył się finał  Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Z wielką radością i dumą informujemy, że Hanna Foltyniewicz, uczennica kl. VI b została laureatką tego konkursu. Zdobycie tytułu laureata oznacza dla niej zwolnienie z części pierwszej Sprawdzianu 2016, co jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku z tej części.

Konkursowe zmagania odbywały się w trzech turach. Na etapie szkolnym i rejonowym uczennica rozwiązywała test składający się z różnych typów zadań otwartych i zamkniętych oraz pisała dłuższą wypowiedź. Na etapie wojewódzkim należało napisać pracę literacką na jeden spośród trzech tematów. Hania postanowiła wykorzystać swoje doświadczenia czytelnicze wynikające m. in. z przeczytanych lektur konkursowych, pisząc temat:
„Wciel się w jednego z bohaterów lektur konkursowych i napisz list do nastoletniego czytelnika, który zaczniesz słowami: Nie bałem (-am) się bronić słusznej sprawy.”

Haniu, serdecznie Ci gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Jest to wynik Twojej dużej wiedzy, umiejętności i wytrwałości.

Zdjęcia: Katarzyna Kaźmierowska