W piątek, 19.02.2016 r. 131. Lotnicza Drużyna Harcerska „Desant” podczas swojej cotygodniowej zbiórki obchodziła wielkie Święto Harcerskie „Dzień Myśli Braterskiej” – wszyscy wtedy jesteśmy jak jedna wielka rodzina. Dlaczego akurat 22 luty? Bo właśnie w ten dzień urodził się twórca skautingu na świecie Robert Baden Powell i tak już jest od wieków. Ten dzień w życiu każdego harcerza, harcerki, zucha czy instruktora jest bardzo ważny i świętujemy go bardzo radośnie, w końcu jesteśmy przyjaciółmi.

Obchody święta rozpoczęliśmy od gawędy „O chłopcu, który był zrzędą…”, której wszyscy wysłuchali z zaciekawieniem. Następnie przypomnieliśmy sobie, jakie są punkty prawa harcerskiego i jak brzmi tekst przyrzeczenia. Później już było mniej poważnie – harcerki przygotowywały tort dla harcerzy i odwrotnie – śmiechu było mnóstwo. Torty zostały zjedzone w bardzo szybkim tempie, oczywiście były bardzo smaczne. Skoro urodziny to przyszedł czas na prezenty (każdy otrzymał batonika i lizaka). Były także śpiewy i pląsy. Moglibyśmy tak przez całą noc, niestety czas nas gonił, więc zawiązaliśmy krąg i w przemiłej atmosferze rozeszliśmy się do swoich domów z uśmiechami na twarzach.
W poniedziałek, 22 lutego postanowiliśmy przyjść do szkoły w mundurach lub chustach. Zuchy i harcerze spisali się na szóstkę. W szkole zrobiło się pomarańczowo i biało-czarno, bo takie barwy mają drużyny działające w naszej szkole. Wszyscy spotkaliśmy się na długiej przerwie, by wspólnie z innymi uczniami pobawić się na I piętrze szkoły. Chętnych do zabawy było dużo. Dzień minął szybko i bardzo przyjemnie.
Z harcerskim pozdrowieniem, CZUWAJ !