8 marca odbyło się pierwsze w naszej szkole spotkanie Szkolnego Klubu Książki. Zajęcia, które poprowadzi dr Tomasz Gruchot – literaturoznawca, krytyk literacki i animator kultury, będą się odbywać co dwa tygodnie, we wtorek o godz. 13.50 w bibliotece szkolnej. Grupa dyskusyjna liczy 10 osób. Są to uczniowie kl. IV-VI. Tematyka spotkań będzie realizowana w oparciu o wskazany materiał lekturowy dostosowany do wieku oraz indywidualnych oczekiwań uczestników.

Podczas wtorkowego spotkania uczniowie przekonali się, jak buduje się wizerunek bohaterów w wyobraźni odbiorcy. Mieli również okazję zaprezentować książki, które ich szczególnie interesują. Dla prowadzącego była to zapewne ważna informacja, gdyż dobór czytanej literatury pozwala określić osobowość czytelnika. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a uczniowie aktywnie włączali się do dyskusji i dzielili swoimi spostrzeżeniami.