Czy próbowaliście znaleźć kogoś po śladach? To doskonała zabawa… Przekonali się o tym uczniowie kl. VI a, którzy sobotnie przedpołudnie spędzili na Piaskach – Szczygliczce. Chłopcy wraz z wychowawczynią zaprosili koleżanki z klasy do wspólnej zabawy w terenie z okazji Dnia Kobiet. Uczestnicy podchodów zostali podzieleni losowo na dwie drużyny. Pierwsza z nich – uciekająca - wyruszyła w las, pozostawiając za sobą znaki patrolowe oraz różnorodne zadania do wykonania dla grupy drugiej – szukającej. Były ćwiczenia zręcznościowe, quiz o patronie, omnibus i wspólne pląsy. Potem drużyny zamieniły się rolami.

Po powrocie wspólnie rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Niebywałą atrakcją było również strzelanie z łuku pod czujnym okiem p. Garczarka.
Sobotnia wyprawa dostarczyła wszystkim wielu wrażeń. Uczniowie poczuli się, jakby byli na obozie harcerskim. Podchody okazały się bardzo przyjemną formą spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie koleżanek i kolegów.

Zdjęcia: Katarzyna Kaźmierowska