18 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w podsumowaniu powiatowego konkursu Cyborg 2016. W tym roku w konkursie wystartowało 173 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu powiatu ostrowskiego. Hasłem przewodnim było „Słońce, woda, wiatr to energia bez wad". Uczniowie zmierzyli się z tematem energii odnawialnej w różnych formach.

Ponad 100 uczniów podjęło się wykonania prac plastycznych i plakatów dotyczących tematu alternatywnych źródeł energii. Uczeń klasy IVa Michał Pietrzak znalazł się w gronie uczniów wyróżnionych. Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawego referatu na temat najefektywniejszych źródeł „energii przyszłości”, między innymi energii jądrowej.Poruszono również problem wyczerpywania tradycyjnych surowców energetycznych i braku dostępu do energii, który dotyczy ponad miliarda osób na świecie. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć kilka doświadczeń ukazujących, wykorzystanie alternatywnych źródeł w pozyskiwaniu energii.

Zdjęcia: Wojciech Lesiczka