Kolejne warsztaty programowania z klockami WEDO 21 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach z programowania organizowanych przez nauczycieli Gimnazjum nr 4. Tym razem podczas spotkania uczniowie poznawali zasady i możliwości wykorzystywania języka programowania SCRATCH do zaprogramowania prostych robotów, które sami zbudowali z wykorzystaniem zestawów klocków WEDO.

Klocki te pozwalają budować interaktywne zabawki wykorzystujące proste czujniki i silniki, którymi można sterować za pomocą komputera. Do ich budowy używa się przede wszystkim standardowych klocków LEGO, co pozwala budować prościej i bardziej spontanicznie. Po raz kolejny zajęcia sprawiły uczniom wiele przyjemności i dały okazję do lepszego poznania zasad programowania i wykorzystania Scratcha.

Zdjęcia: Wojciech Lesiczka