30 marca 2016 r. w Centrum Kongresowo – Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród Laureatom tegorocznych konkursów przedmiotowych, do których przystąpiło w tym roku 42 195 uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Wśród zaszczytnego grona 124 Laureatów znalazła się Hanna Foltyniewicz, uczennica naszej szkoły, która odniosła sukces w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego. Zaświadczenie odebrała z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty p. Elżbiety Leszczyńskiej, która na wstępie skierowała ciepłe słowa do uczestników konkursów.

Wyraziła ona nadzieję, że zdobyte doświadczenie i wiedza zostaną wykorzystane i pozytywnie wpłyną na rozwój tych młodych, zdolnych ludzi. Natomiast praca i trud, jaki wkładają w naukę, zaowocują w przyszłości. Stwierdziła także, że należą do grona najlepszych i stanowią wzór dla swoich rówieśników. W dalszych słowach pani kurator podziękowała nauczycielom za wysiłek włożony w merytoryczne przygotowanie uczniów do konkursu i rodzicom za inspirowanie do rozwijania zainteresowań swoich dzieci.
Miłym, artystycznym akcentem spotkania był występ dziecięcego zespołu perkusyjnego „Gladiatorzy”.
Hania, jako Laureatka, zyskała uprawnienia: zwolnienie z obowiązku przystąpienia do części pierwszej sprawdzianu i uzyskanie z tej części najwyższego wyniku, celującą roczną ocenę klasyfikacyjną z j. polskiego i przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranego publicznego gimnazjum.
Haniu, jeszcze raz serdecznie gratulujemy!