Wiosenne poruszenie nastąpiło wśród Wielkoduchów, którzy wciąż poszukują przygód oraz możliwości niesienia pomocy potrzebującym. Przede wszystkim zorganizowaliśmy zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Konarzewie, z którymi spotkamy się już wkrótce w zaprzyjaźnionym Gimnazjum nr 4. Z wolontariuszami ze Szkolnego Koła PCK przygotujemy dzień na sportowo dla dzieci z Konarzewa. Będą kręgle, wspólna dobra zabawa przy wyścigach rzędów oraz zajęciach sportowych.

Oczekujemy także Niedzieli Żonkilowej, której główną atrakcją będzie ostrowski bieg wolontariuszy niosących nadzieję dla ludzi chorych na nieuleczalne choroby. To połączenie naszej pasji do biegania oraz pomagania!
W marcu odbyliśmy drugie szkolenie z Małgosią - wolontariuszką z Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej z Poznania na temat szacunku do żywności i sposobów jej wykorzystywania.
Przygotowaliśmy także Szkolny Światowy Dzień Wody pod hasłem „Wolę wodę”. Zachęcaliśmy tego dnia nie tylko nasze koleżanki i kolegów, ale także magicznych przedszkolaków z Maluszka do picia wody oraz jej ochrony. Edukowaliśmy tego dnia również wszystkich, jakie ogromne znaczenie ma dla naszego organizmu woda.
Największą jednak przygodą była pomoc, wspólnie z harcerzami, w organizacji trzeciego już (i każdy z nami!) Półmaratonu Ostrowskiego. Jesteśmy wierni naszym przyjaciołom z ICE MAT Team.