DSC 482614 kwietnia 2016 roku Szkoła Podstawowa nr 11 gościła już po raz czwarty w swoich murach uczestników Sztafety Pamięci generała broni Tadeusza Buka, który 10 kwietnia 2010 roku zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Nasze miasto jest jednym z kilkunastu etapów na blisko 500 - kilometrowej trasie sztafety biegnącej od Spały (miejsca spoczynku generała) do Żagania, gdzie Tadeusz Buk w latach 2002-2005 był dowódcą 34. Brygady Kawalerii Pancernej. Tam zdobył pierwszą gwiazdkę generalską. Właśnie w tej Jednostce Wojskowej zrodziła się idea upamiętnienia postaci Generała. Patronat honorowy nad sztafetą objął Minister Obrony Narodowej.

Na początku spotkania środowiskowego Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 pani Małgorzata Lubojańska powitała przybyłych gości: uczestników VI Sztafety Pamięci generała broni Tadeusza Buka, przedstawicieli władz samorządowych: Zastępcę Prezydenta Miasta p. Ewę Matecką, Sekretarza Miasta Ostrowa Wielkopolskiego p. Andrzeja Baraniaka,
przedstawicieli Referatu Sportu Urzędu Miejskiego panią Annę Kryjom i p. Macieja Kmiecika oraz Przewodniczącego Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 11 p. Tomasza Ogórka, delegację nauczycieli i uczniów z Gimnazjum nr 4, nauczycieli, pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej nr 11.

Następnie zaprezentowali się uczniowie: dziewczęta ze swoim układem taneczno – akrobatycznym, dziewczęta z sekcji piłki koszykowej i chłopcy z sekcji piłki ręcznej.

W drugiej części głos zabrali przedstawiciele sztafety. Przybliżyli oni postać gen. broni Tadeusza Buka – swojego Dowódcy, wspaniałego Człowieka, wielkiego Żołnierza, o którym pamięć trwa nadal. Dzisiaj jest on wzorem do naśladowania dla wielu osób.

Podczas spotkania nagrodzono laureatów konkursu plastycznego „Czołgista moim przyjacielem jest”: Klarę Czerewkiewicz z kl. IV a, Kornelię Namysł z kl. IV b i Agatę Krzywdę z kl. VI b. Na zakończenie żołnierze wręczyli podziękowania władzom miasta i dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 11 za okazaną pomoc
i zaangażowanie w organizację VI Sztafety Pamięci gen. Broni Tadeusza Buka.

O godzinie 10.00 uczestnicy biegu wyruszyli w dalszą drogę. Do rogatek miasta towarzyszyła im asysta młodych sportowców z Jedenastki.