DSCN8055 Kopiowanie14 kwietnia w całej Polsce obchodziliśmy 1050. rocznicę chrztu Polski. Było to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju, które wprowadziło Polskę do krajów chrześcijańskiej Europy. Z tej okazji w niedzielę 17 kwietnia 2016 roku w Konkatedrze św. Stanisława Biskupa odbyła się uroczysta msza święta z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych celebrowana przez wszystkich proboszczów powiatu ostrowskiego pod przewodnictwem ks. bp Edwarda Janiaka – Ordynariusza Diecezji Kaliskiej z udziałem Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej pod dyr. Mariana Sikorskiego, Chóru Męskiego Echo oraz sztandarów miasta i powiatu, organizacji społecznych i kościelnych oraz jednostek oświatowych.

Naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy z klasy VI a w składzie: chorąży - Szymon Rosa, asysta - Zuzanna Dwornik i Wiktoria Książkiewicz wraz z opiekunem p. Romanem Paszkowiakiem.

rel i zdj. R. Paszkowiak