20160420 131723W dniach 20 do 22 kwietnia 2016r. klasy Vb i Vc przeżyły niezapomnianą przygodę w wielkopolskim ośrodku Sun Sport w Giewartowie. Ośrodek położony jest nad przepięknym i krystalicznie czystym jeziorem Powidzkim, na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Z perspektywy trzech wspaniałych dni spędzonych przez naszą grupę w „Michasiówce”, możemy śmiało stwierdzić, że był to jeden z bardziej udanych wyjazdów. Ośrodek „Michasiówka” to miejsce, w którym każdy mógł spróbować swoich sił, pokonać swoje lęki i zmierzyć się z własnymi słabościami.

Uczniowie w wyznaczonych zespołach pod opieką wychowawców oraz wyspecjalizowanej kadry instruktorów korzystali z różnego rodzaju sprzętu specjalistycznego. Do dyspozycji dzieci były gokarty, hulajnogi, hula-hop, badminton, piłkarzyki, stół do gry w tenisa stołowego, gry planszowe, sprzęt do karaoke.
Każdego dnia grupy brały udział w zajęciach linowych (parki linowy, skrzynki), specjalistycznych sportowo-rekreacyjnych (eurojumping), militarno-survivalowych (musztra, terenoznawstwo, survival), grach i zabawach integracyjnych (podchody, ognisko) oraz zajęciach edukacyjnych („Jak radzić sobie z przemocą, agresją i złością?”).
Zaproponowane formy aktywności i ich różnorodność, zajęcia edukacyjne i rekreacyjne bez wątpienia miały ogromny wpływ na jeszcze lepszą integrację klas. Dobre przygotowanie i wspaniały kontakt kadry instruktorskiej z dziećmi przysporzyły wszystkim niezapomnianych wrażeń, mnóstwo radości i satysfakcji. Nabyte doświadczenia na pewno zaowocują w przyszłości i zostawią trwały ślad w pamięci uczestników.
Zdrowy styl życia i odżywania, który promowany jest przez ośrodek „Michasiówka” (zdrowa żywność, segregacja odpadów), doskonale wpisują się w cele i założenia Sieci Szkół Promujących Zdrowie, której członkiem jest nasza placówka.
Chcesz zrobić salto i wylądować na nogi, zamiast 10 pompek nie mieć problemów ze zrobieniem 100? Marzysz o tym, by zobaczyć świat z 10 metrów? Lubisz przestrzegać praw natury? Koniecznie wybierz się na bezpieczną zieloną szkołę!
W drodze powrotnej zawitaliśmy do Kołaczkowa, gdzie zwiedziliśmy izbę pamięci Władysława Stanisława Reymonta. W placówce prezentowane są meble będące własnością pisarza, w tym sekretarzyk noblisty. Na ścianach gabinetu zawieszone zostały fotografie przedstawiające wnętrza biblioteki oraz gabinetu w warszawskim mieszkaniu pisarza, widok altany w parku i alei grabowej. W izbie pamięci umieszczono kopie listów i kart pocztowych kreślonych ręką Władysława Reymonta, dokumentów ilustrujących starania związane z zakupem Kołaczkowa, plan majątku oraz dokumenty dotyczące jego zarządzania. W parku za pałacem znajduje się pomnik przedstawiający Władysława Reymonta z bohaterami powieści "Chłopi" – Jagną i Boryną. Pomnik powstał w 1977 i został umieszczony w herbie gminy Kołaczkowo.