DSC 062021 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się XX Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla klas I-III pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pani Beaty Klimek. Oficjalnego otwarcia jubileuszowej edycji konkursu pod hasłem „Gdy o Ziemię naszą dbasz, czysto wokół masz” dokonał Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego pan Dariusz Dębicki. Gościem była także Kierownik Referatu Ochrony Środowiska pani Ewa Kasperek.
W rywalizacji wzięło udział 8 drużyn (48 uczestników) ze szkół podstawowych: SP nr 1, 6, 7, 9, 11, 13, Szkoły Podstawowej Spółdzielni Oświatowej "Edukator", Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek.

Celem konkursowych zmagań było rozwijanie u uczniów wrażliwości na problemy środowiska naturalnego i uświadamianie potrzeby jego ochrony, wdrażanie uczniów do posługiwania się zdobytą wiedzą oraz rozbudzanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych uczniów szkoły podstawowej.

Konkurs przebiegał w czterech etapach, na poziomie klas I, II i III. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, ułożenie haseł ekologicznych, segregowanie śmieci do odpowiednich koszy oraz wykonanie pracy plastyczno - technicznej z różnych odpadów.

Wszyscy uczestnicy dzielnie zmagali się z przygotowanymi zadaniami.

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

Klasy I:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 13

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7

Klasy II:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek

II miejsce –Szkoła Podstawowa nr 1

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11

Klasy III:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 13

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek

III miejsce – Szkoła Podstawowa Spółdzielni Oświatowej „Edukator”

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc nagrody ufundowane przez Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miasta

w Ostrowie Wielkopolskim.

Poczęstunek dla opiekunów i uczestników ufundowała firma „Carmen".

Osoby zaangażowane w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu: Anna Kaźmierczak, Ewa Strzelec, Krystyna Herbik, Arleta Doktór i Anna Torzewska.