IMG 3131 1W piątek, 15 kwietnia br. gościliśmy w szkole Profilaktyczno - Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży "Moralitet" z Krakowa. Prezentowany spektakl "Lili, fejs i ...kłopoty" poruszał tematykę potencjalnych zagrożeń płynących z Internetu, który zamiast zabawy stał się niebezpieczną bronią. Świadomość tych zagrożeń i odpowiedzialne zachowanie w ogromnym stopniu może ograniczyć ryzyko zabrnięcia w pułapkę osób działających z zamiarem skrzywdzenia i wykorzystania użytkownika sieci. Sztuka poruszała także kwestie związane z emocjonalnym krzywdzeniem i zachowaniem bezpieczeństwa podczas podróżowania po sieci.

W widowisku uczestniczyli uczniowie klas V i VI. Forma teatralna z pewnością uatrakcyjniła przyjęcie i zrozumienie przez młodzież profilaktycznego przesłania tego tematu.