DSC 4963 kopia28 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się kolejny etap eliminacji XXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Wśród zaproszonych gości byli: Sekretarz Powiatu Ostrowskiego pan Mirosław Rychlik, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu pan Dariusz Dębicki oraz Specjalista Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pan Radosław Paduch z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim: naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinspektor Witold Kolenda, jego zastępca starszy aspirant Henryk Kucharski, starszy sierżant Przemysław Jagiołka oraz sierżant Mariusz Klimek.

W eliminacjach wzięło udział 49 uczestników z siedmiu szkół podstawowych oraz siedmiu gimnazjów z terenu naszego powiatu. Podczas turnieju uczestnicy, rozwiązując testy, po raz kolejny musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz znajomością zasad poruszania się po skrzyżowaniach. Natomiast w części praktycznej ich zadaniem było pokonać rowerowy tor przeszkód oraz wyznaczoną trasę na miasteczku ruchu drogowego.

Klasyfikacja indywidualna szkół podstawowych:

I miejsce: Zuzanna Czub - SP Sośnie

II miejsce: Norbert Warzecha – SP 11

III miejsce: Weronika Grzesiak – SP 11

Klasyfikacja zespołowa szkół podstawowych:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Tarchałach Wielkich

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Ołoboku

IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Sośniach

V miejsce - Szkoła Podstawowa w Radłowie

VI miejsce - Szkoła Podstawowa w Sobótce

VII miejsce - Szkoła Podstawowa w Dębnicy

Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim.

Klasyfikacja indywidualna szkół gimnazjalnych:

I miejsce: Mateusz Paszek – Gim. Wysocko Wielkie

II miejsce: Albert Połomski – Gim. 4

III miejsce: Julia Michalak - Gim. Raszków

Klasyfikacja zespołowa szkół gimnazjalnych:

I miejsce - Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim

II miejsce - Gimnazjum w Wysocku Małym

III miejsce - Gimnazjum w Wielowsi

IV miejsce – Gimnazjum w Wierzbnie

V miejsce - Gimnazjum w Raszkowie

VI miejsce - Gimnazjum w Sośniach

VII miejsce - Gimnazjum w Lewkowie

Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowała się drużyna z Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim.

Eliminacje wojewódzkie odbędą się w tym roku 12 maja 2016 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 im. 68 Wrzesińskiego Pułku Piechoty we Wrześni przy ul. Szkolnej 1.

Nagrody w etapie powiatowym turnieju ufundowali: Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu oraz PZU S.A. Poczęstunek dla opiekunów i uczestników zapewniła piekarnia Janicki.