20160429 144331 12 już edycja konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej odbyła się 29 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 im. Generała Józefa Bema w Ostrowie Wielkopolskim. Głównym celem konkursu jest kształtowanie postaw europejskich, rozwijanie wartości demokratycznych, wychowywanie do życia w tolerancji i poszanowaniu innych kultur. Tegoroczna inicjatywa związana była z tematyką kultury i tradycji państw anglojęzycznych. Każda drużyna składająca się z 4 osób musiała przygotować widokówki oraz je zaprezentować, wykonać piosenkę w języku angielskim oraz przyrządzić typową, tradycyjną potrawę. Było to nie lada wyzwanie, więc do konkursu drużyny przygotowywały się już kilka tygodni wcześniej.

Wytrwała praca przyczyniła się do tego, że obie drużyny z naszej szkoły znalazły się na podium. W kategorii klas I-III zaszczytne I miejsce zajęła drużyna w składzie:

Olaf Jen – kl. Ib Marta Mirota – kl. Ic Lena Witek – kl. Ic Agata Wolf – kl. Ia

Natomiast drużyna klas IV-VI zajęła III miejsce. Klasa Va w składzie: Julia Przybylska Ola Dura Agnieszka Ciupka Oliwia Sołtysiak Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych językowych sukcesów.