19 maja 2016 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel dla klas I -III z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy I d. Przedstawili oni nam wiele ciekawostek na temat książek, m.in. to, jaka książka jest największa i najmniejsza na świecie lub że istnieje nawet książka pachnąca. Mieliśmy niezwykłą okazję spotkać się z H. Ch. Andersenem, który zabrał nas w tajemniczą podróż, gdzie rozpoznawaliśmy dzieci w rolach poszczególnych książek.Dzięki temu przypomnieliśmy sobie, że warto częściej odwiedzać bibliotekę i czytać książki.

Na zakończenie z wielką przyjemnością złożyliśmy życzenia i podziękowania w stronę naszych kochanych bibliotekarzy: pani Iwony Morty i pana Romana Nyklewicza.