20160505 1005235 maja 2016 r. uczniowie kl. VI a i VI b wraz z opiekunami wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęli od Telewizji Polskiej. Uczestnicy wyjazdu byli w studiach telewizyjnych, pomieszczeniach reżyserskich i Muzeum TVP. Następnie odwiedzili magiczne miejsce – Łazienki Królewskie. Wiosenny spacer po zjawiskowych ogrodach okazał się niebywałą przyjemnością. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Każdy mógł się poczuć jak kibic, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu, zwiedzić szatnię sportowców czy znaleźć się w pomieszczeniach dla VIP-ów. Natomiast w Muzeum Narodowym uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Muzealne przeboje”. Była to niepowtarzalna okazja do obcowania z autentycznymi dziełami sztuki, np. „Bitwą pod Grunwaldem”.

Po dniu pełnym wrażeń uczniowie znaleźli siły na wieczorny spacer. Metrem przejechali do Błękitnego Wieżowca. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza złożyli hołd bezimiennym poległym bohaterom w walce o wolność Polski. Mieli okazję zobaczyć o godz. 21.00 zmianę warty honorowej. W drodze powrotnej mijali Teatr Narodowy, Uniwersytet Warszawski czy Pałac Prezydencki.
Drugi dzień to niezwykła podróż w nieznane, czyli pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia na interaktywnych wystawach oraz wyruszyli w „Słoneczną podróż” w planetarium „Niebo Kopernika”. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Zamku Królewskiego, który obecnie pełni rolę muzeum z bogatą kolekcją malarstwa polskiego i europejskiego. Niezwykły klimat panował również na Rynku Starego Miasta, gdzie stoi pomnik Syreny, która jest symbolem Warszawy od ośmiu wieków. Na zakończenie uczniowie odwiedzili Bazylikę św. Jana Chrzciciela, obejrzeli Barbakan i pomnik Małego Powstańca.
Uczestnicy wyjazdu przekonali się, że Warszawa to nowoczesne miasto, pełne zabytków i historii, które przyciąga jak magnes turystów z całego świata.