DSCN8426 KopiowanieW czwartek 12 maja 2016 roku w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 we Wrześni odbył się Finał Wojewódzki 39. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Honorowy patronat nad szkołami podstawowymi w turnieju objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. We finale wzięły udział 32 drużyny ze szkół podstawowych – laureaci etapów powiatowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Anna Garczarek - kl. VI a, Weronika Grzesiak- kl. VI b, Bartosz Pabian - kl. VI b i Norbert Warzecha - kl. VI b pod opieką p. Romana Paszkowiaka.

Celem turnieju było popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.
Po uroczystym rozpoczęciu turnieju zawodnicy musieli rozwiązać testy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz zmierzyć się z zadaniami praktycznymi na torze sprawnościowym. Następnym zadaniem była jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, na którym zawodnicy musieli zaliczyć punkty kontrolne zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Na zakończenie uczestnicy turnieju musieli udzielić pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej.
Nasi uczniowie nie zajęli medalowych miejsc, ale podczas zawodów wykazali się dużą wiedzą i sprawnością. Gratulujemy im wiedzy i dotarcia aż do Wojewódzkiego Finału Turnieju BRD!