812 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się I edycja Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz oszczędzania", który został zorganizowany we współpracy szkoły z PKO Bank Polski.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu ostrowskiego, które działają w ramach programu edukacji finansowej Szkolne Kasy Oszczędności. W rywalizacji wzięło udział 68 uczniów z 17 placówek. Nagrody dla zwycięzców ufundowali pracownicy Oddziału I PKO Bank Polski w Ostrowie Wielkopolskim, na czele z dyrektorem oddziału p. Mariuszem Mąkoszą oraz dyrektorem ds. sprzedaży p. Barbarą Rosik.

Zaproszenie na spotkanie przyjął naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim pan Dariusz Dębicki.
Nad sprawnym przebiegiem konkursu oraz prac komisji czuwali nauczyciele ze szkoły.

Celem konkursu było przede wszystkim rozpowszechnianie idei oszczędzania wśród najmłodszych. Uczestnicy pracowali w dwuosobowych zespołach wyłonionych w etapie szkolnym. Wykazali się niebywałą znajomością zagadnień dotyczących funkcjonowania banku, jak również sprawnością rachunkową w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Wszystkie te działania potwierdziły, iż oszczędzanie to niezwykle ważna umiejętność, którą powinien posiadać każdy.

W kategorii klas I – III:

I miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej w Daniszynie
II miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim
III miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej w Lamkach

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim
II miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim
III miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej w Przygodzicach.