20160618 11490918 czerwca uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą i opiekunami udali się na rowerową wycieczkę do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "POD WIATRAKAMI" w Wysocku Wielkim. Uczniowie przekazali na rzecz schroniska przygotowane przez siebie, ale również zebrane przez uczniów naszej szkoły karmy, konserwy, smycze i obroże. Na początku wizyty uczniowie zostali zapoznani przez pracownika z obowiązującymi zasadami funkcjonowania schroniska oraz bezpiecznego spędzania czasu na jego terenie. Następnie podzielili się na grupy, pod których opieką psy zostały wyprowadzone na długie spacery.

Oprócz tego, że wycieczka okazała się doskonałą okazją do wspólnego spędzenia sobotniego przedpołudnia, wizyta w schronisku była również dla uczniów lekcją szacunku do innych, nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt.

Uczniowie wykazali się wielką empatią i zapewnili, że nie jest to ich ostatnia wizyta. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki udali się na lody. Zachęcamy wszystkich, rodziców oraz uczniów do tego typu inicjatywy i udzielania pomocy bezdomnym zwierzakom.