DSC 7638Dzień po uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2015/2016, 41 uczniów naszej szkoły udało się na niezapomniane kolonie nad polskie morze – „Wiatr od morza”. W dniach od 25 czerwca – 2 lipca uczniowie bardzo aktywnie spędzali wolny, wakacyjny czas. Nad bezpieczeństwem, dobrym samopoczuciem uczestników, a także ich opieką czuwało troje wychowawców: Anna Kaźmierczak, Sandra Krell i Jakub Kowalski. Pomysłodawcą, organizatorem i kierownikiem kolonii była Ewa Sikorska, która we współpracy z biurem podróży Travel&Styl z Ostrowa Wielkopolskiego sprawiła, że dla wszystkich uczestników było to fantastyczne rozpoczęcie tegorocznych wakacji. Pierwszy dzień kolonii rozpoczął się zbiórką, a już po pożegnaniu rodziców koloniści wyruszyli ku przygodzie. Ważnym punktem tego dnia było zwiedzanie wraz z przewodnikiem malowniczego Torunia.

Docelowo kolonia zakwaterowała się w ośrodku „Hubertus” w Jantarze, gdzie każdego dnia uczestnicy dobrze się bawili, wypoczywali i spożywali pyszne posiłki. Drugi dzień rozpoczął poranny apel, po którym wszyscy udali się na mszę świętą. Nie mogło zabraknąć wyjścia na plażę, a ponieważ pogoda bardzo dopisała, wszyscy korzystali z uroków lata. Po południu nadszedł czas na uroczyste pasowanie na kolonistę, które dla wielu okazało się wesołym sposobem na przełamanie swoich lęków. W trzecim dniu kolonia udała się na wyjątkową wycieczkę na Hel, gdzie wraz z sympatycznym przewodnikiem poznała wiele ciekawostek dotyczących miejsca zwanego początkiem Polski. Dla uczestników bardzo interesująca okazała się również wizyta w helskim fokarium, gdzie z dużym zaciekawieniem przyglądali się pokazowi karmienia tych fascynujących ssaków. Po powrocie zmęczeni, ale wciąż pełni energii uczestnicy bawili się podczas kolonijnej dyskoteki. Czwarty dzień wszyscy spędzili miło na plażowaniu: kąpielach pod okiem ratownika, zabawach i grach plażowych, budowaniu zamków z piasku i kosztowaniu pysznych lodów. Wieczorem odbył się długo oczekiwany przez wszystkich wieczór talentów, podczas którego niemal każdy zaprezentował to, co potrafi i lubi najbardziej. Nie zabrakło tańców, śpiewu, recytacji i pokazów piłkarskich. Każdy otrzymał upominek, a dla zwycięzców przewidziane były atrakcyjne nagrody. Piąty dzień był wyjątkowy, ponieważ wraz z przewodnikiem kolonia udała się do serca trójmiasta – Gdańska, gdzie poza zwiedzaniem gdańskiej Katedry na Oliwie, parku oliwskiego, palmiarni, rynku Starego Miasta i wielu innych, odbyła rejs na półwysep Westerplatte, gdzie uczestnicy mieli okazję zetknąć się z historią II wojny światowej. Uhonorowaniem tego wyjątkowego dnia był udział w grze terenowej – podchody, podczas której dzieci podzielone na dwie grupy wraz z wychowawcami rozwiązywali zagadki i szukali poszlak w jantarskim lesie. Szósty dzień był także dniem plażowicza. Wieczorem uczestnicy mieli okazję poczuć się jak prawdziwi sportowcy, gdyż brali udział w rozgrywkach sportowych zorganizowanych na plaży. Siódmy, przedostatni dzień kolonii upłynął pod znakiem plażowania, a wieczór okazał się przynieść dzieciom niezapomniane wrażenia. Przed godziną 21 rozpoczęliśmy zwiedzanie jednego z największych w Europie, niezwykle urokliwego zamku w Malborku. Nocne zwiedzanie zamku wraz z fantastycznymi przewodnikami było dla wszystkich niebywale atrakcyjne. Po powrocie zmęczeni wspaniałą wycieczką koloniści znaleźli siły na to, aby uczcić ostatnią, „zieloną” noc kolonii. W sobotę rano wyruszyliśmy na ostatnią wycieczkę do Szymbarku, gdzie poza słynnym domem do góry nogami uczestnicy poznali nieco historii Kaszub. Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie przed szkołą czekali za swoimi pociechami z utęsknieniem rodzice. Wspaniała pogoda, mnóstwo wycieczek, atrakcji, konkursów, wyjątkowi uczestnicy i kadra sprawili, że tę kolonię nazwać można bardzo udaną. Liczymy, że za rok spotkamy się w podobnym gronie na kolejnej, wakacyjnej przygodzie.