DSC 06801 września 2016 roku w naszej szkole nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Oficjalną część rozpoczęto od przywitania dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, rodziców i uczniów. Następnie wprowadzono poczet sztandarowy i wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Potem głos zabrała Pani dyrektor Małgorzata Lubojańska, która przedstawiła podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa ustanowione przez Minister Edukacji Narodowej na rok szkolny 2016/2017. Jest to: upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych i informatycznych wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie postaw i wychowanie do wartości. Ponadto pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom spełnienia wszelkich oczekiwań związanych z nowym rokiem szkolnym. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do pierwszoklasistów. Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.