DSC 5562 kopiaW czwartkowe popołudnie, 8 września br. w Sali Kolumnowej ostrowskiego Ratusza odbyła się gala. Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beata Klimek wyróżniła 10. laureatów olimpiad i konkursów wojewódzkich ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wśród zaszczytnego grona znalazła się Hanna Foltyniewicz, absolwentka naszej szkoły. Hania to wszechstronnie utalentowana dziewczyna, ambitna i inteligentna. Swoją postawą, pracowitością i sumiennością budzi podziw wśród rówieśników. Przy tym niezwykle skromna i koleżeńska. Osiąga sukcesy w wielu dziedzinach. Wykazuje jednak szczególne zdolności humanistyczne. W roku szkolnym 2015/2016 uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, laureata Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” i wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym. To posiadaczka Złotej Odznaki Młodego Regionalisty w tegorocznej edycji Muzealnego Konkursu Historycznego.

Uczennica doskonali także znajomość języka angielskiego. Jej pasją są konie. Należy do 131. Lotniczej Drużyny Harcerskiej „Desant”. Hanna Foltyniewicz otrzymała także tytuł Prymus Szkoły Podstawowej nr 11. Pani Prezydent podczas uroczystego spotkania złożyła gratulacje laureatom, ich rodzicom i współtwórcom ich sukcesu – nauczycielom i dyrektorom szkół.