IMG 5476 23 września 2016 r. na terenie kompleksu sportowo – rekreacyjnego Piaski – Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Niezwykła przyroda w obiektywie”, zorganizowanego pod patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pani Beaty Klimek. Celem konkursu było ukazanie przyrody jako elementu krajobrazu i środowiska życia, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, a także propagowanie sztuki fotograficznej jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11. III miejsce zdobył Jakub Banasiak z kl. III a, natomiast wyróżnienie otrzymała Klara Czerewkiewicz z kl. V a. W tym dniu została zainaugurowana również społeczna kampania edukacyjna „Ostrów smogowi mówi NIE”. Uczestnicy konkursu wraz z panią prezydent mieli okazję odcisnąć swoją dłoń na banerze promującym akcję.