WP 20160930 09 26 43 ProW ostatni piątek września w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który miał zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Była to doskonała okazja do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom, pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w nietypowy sposób – podczas krótkich, ustnych egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie z klasy 5a, którzy uprzednio zdali egzamin. Stworzyli oni specjalne komisje i podczas przerw chętni uczniowie mogli sprawdzić się z tabliczki mnożenia. Jeśli uczeń zdał egzamin, otrzymywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Koordynator akcji była pani Urszula Jędrzejak-Gąbka.