14825595 1563685543657189 2136531088 nW niedzielę, 23 października br. od wczesnych godzin porannych na ostrowskim rynku królowało bieganie…W tym dniu odbył się 54. Bieg Republiki Ostrowskiej. Organizatorem imprezy była Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski. Współorganizatorami Klub Sportowy Maraton oraz Klub Sportowy ICE-MAT Team. W tegorocznych biegach wzięła udział rekordowa liczba uczniów. Wszyscy młodzi sportowcy, nie zważając na pogodę i trudne warunki na trasie, pokonali ponad 600- metrowy odcinek.

Wystartowali z Rynku, potem podążali ulicą Raszkowską, Placem 23 Stycznia, Wrocławską, dobiegając do mety przy ostrowskim Ratuszu. Ponad 35 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego stanęło na starcie. Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale, natomiast miejsca na podium gwarantowały zdobycie okazałych pucharów. Na mecie nie zabrakło również ciepłej herbaty i grochówki.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu!