3 www28 października w Szkole Podstawowej nr 11 im. Mirosława Feriča w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się  warsztaty adaptacyjne dla przyszłorocznych pierwszoklasistów pt. „Muzyką malowane”. Dzieci brały udział w półtoragodzinnych zajęciach prowadzonych przez nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 11 K. Glapę i A. Torzewską. Przedszkolaki podjęły aktywność plastyczną inspirowaną klasyką A. Vivaldiego – „Jesień” z cyklu "Cztery pory roku". Nie zabrakło wspaniałych pomysłów i kreatywności. Ruch, muzyka i malowanie sprawiło dzieciom wiele radości. Podczas warsztatów przedszkolaki miały okazję zagrać na instrumentach muzycznych, zaśpiewać piosenkę "Jestem muzykantem konszabelantem", pobawić się w zabawy muzyczno - ruchowe. Oprócz tego, dzieci chętnie brały udział w opowieści ruchowej pt. "Kot w butach" oraz relaksowały się przy bajce i wzajemnie wykonywanych masażykach. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze.