DSC 0113 kopiaPodobnie jak w roku ubiegłym, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniach 7-8 listopada 2016 r. cała nasza szkolna społeczność wzięła udział w akcji „Śniadanie Daje Moc”. W tym roku, ze względów organizacyjnych przeprowadziliśmy tę akcję w ciągu dwóch dni. Klasy starsze wykorzystały poniedziałkowe narady wychowawcze, młodsze - wtorkowe zajęcia.

Zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. Toteż uczniowie klas I-III wzięli udział w apelu z okazji ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Ponadto na szkolnym korytarzu została przygotowana wystawa prac plastycznych o tematyce „Drugie śniadanie w szkole". W zorganizowaniu akcji, podobnie jak w roku ubiegłym, wsparli nas rodzice uczniów. Dzięki nim na szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe i wiele gatunków pieczywa. Akcja była dla uczniów nie tylko wspaniałą zabawę, ale również dała szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. To właśnie takie śniadanie daje moc, zarówno do pracy, jak i zabawy. Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom dziękujemy za aktywne włączenie się w organizację Dnia Zdrowego Śniadania.