DSC 0048 kopia11 listopada jest dniem szczególnie wzniosłym dla każdego Polaka, dla każdego patrioty. 98 lat temu po 123 latach zaborów Polska powróciła na mapę Europy. W naszej szkole obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się 10 listopada. W atmosferę wydarzeń sprzed lat wprowadzili społeczność szkolną uczniowie klasy IV b i V b. Program artystyczny przybliżył uczniom ostrowskiej Jedenastki drogę narodu polskiego do wolności.

Patriotyczne wiersze i pieśni, strój galowy, kotyliony w barwach narodowych, okolicznościowe gazetki, biało - czerwone flagi – to wszystko wprawiło uczestników uroczystości w podniosły nastrój i stało się znakomitą okazją do zamanifestowania miłości do Ojczyzny, którą trzeba zawsze pielęgnować.