DSC 0162Zgodnie ze szkolnym planem profilaktyki w listopadzie br. odbywają się zajęcia dla uczniów, dotyczące przeciwdziałania uzależnieniu. Warsztaty prowadzi współpracująca ze szkołą od wielu lat p. Karina Dusza-Marzec, pracownik Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Ostrowie Wielkopolskim. „Wirtualne uzależnienie” - to tytuł zajęć dla klas VI, pokazujących zagrożenia płynące z nadużywania Internetu.

Szczególnie ciekawa i przekonywująca okazała się prezentacja filmu „W sieci”. Skłoniła ona uczniów do refleksji i podjęcia na ten temat dyskusji. Dzieci młodsze, z klas I – III, uczestniczą w zajęciach pt. „Groźne sprawy”. Na konkretnych przykładach omawiają zagrożenia płynące z różnych przedmiotów, zachowań i substancji toksycznych. Między innymi dzieci dowiadują się o szkodliwym wpływie alkoholu na myślenie i mózg człowieka. Proponowane w ramach profilaktyki tematy są dostosowane do wieku uczniów i cieszą się dużym zainteresowaniem.