DSC 0282 www26 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się Osiedlowy Turniej Andrzejkowy zorganizowany przez Radę Osiedla nr 10 „Parcele Zacharzewskie". Otwarcia imprezy dokonał przewodniczący Rady Osiedla pan Alojzy Motylewski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 pani Małgorzata Lubojańska. Urząd Miejski reprezentowała Kierownik Referatu Sportu pani Danuta Skrzypczak, która obdarowała wszystkich uczestników słodkościami. W turnieju brało udział 5 klas drugich, które rywalizowały w dziesięciu konkurencjach, m.in. biegi z pałeczką sztafetową, skoki zawrotne przez ławeczkę oraz przechodzenie przez szarfę, kozłowanie piłki slalomem, biegi z gazetą, przenoszenie piłeczki tenisowej na paletce, skoki kangura, podawanie piłki w tunelu. Przebieg rozgrywek obserwowali rodzice uczniów.

Turniej był bardzo emocjonujący. Dzieci wykazały się doskonałą sprawnością fizyczną i cieszyły się wspaniałą atmosferą turnieju sportowego. Ważnym celem tej imprezy było też promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność ruchową, wpajanie dzieciom zasad fair play oraz współzawodnictwa. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, medal oraz słodki prezencik. Nagrody ufundowała Rada Osiedla. Impreza została sprawnie zorganizowana i przeprowadzona dzięki zaangażowaniu nauczycielek klas II: Anny Kaźmierczak, Krystyny Herbik, Ewy Strzelec, Anny Torzewskiej, Agaty Stempniewicz oraz nauczycielki wychowania fizycznego Małgorzaty Kowalskiej. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się gratulacje za zaangażowanie i sportową rywalizację, która okazała się dobrą, sportową zabawą.