DSCN943924 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Świat dziecka w obrazach”, przebiegającego pod patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek. Tegoroczną edycję zatytułowano „Co mi w duszy gra”.

Konkurs miał na celu rozwijać wyobraźnię, wrażliwość, postawę twórczą dzieci oraz wiedzę na temat technik malarskich. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Pani Jolanta Maćkowiak Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, członkowie komisji oraz laureaci konkursu z nauczycielami i rodzicami. Do konkursu zgłoszono wiele prac. Wyróżnienie uzyskała praca ucznia kl. IIc – Avidana Zboińskiego. Laureatom wręczono nagrody książkowe i dyplomy, a nauczycielom oraz komisji podziękowania. Wiele miłych słów skierowała do zebranych Pani Naczelnik, podkreślając duży talent dzieci oraz znaczenie konkursu dla rozwoju ich zainteresowań i umiejętności. Na zakończenie goście zwiedzili wystawę prac młodych artystów i udali się na słodki poczęstunek.