IMG 20161129 144242We wtorek 29 listopada 2016 roku w Forum Synagoga odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Ekologicznego Konkursu Fotograficznego „Na tropie dzikiego wysypiska śmieci”. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego „Z pamiętnika młodego ekologa”, przez Szkołę Podstawową nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim.

Problem powstawania dzikich wysypisk dotyczy nas wszystkich i jest poważnym zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie zdjęcia „dzikiego wysypiska śmieci” na terenie naszego miasta. Wśród nagrodzonych znalazł się Mikołaj Gabryś uczeń klasy III d, który zajął II miejsce, a wyróżniona została Pola Gabryś uczennica klasy IIb. Młodzi ekolodzy znaleźli dzikie wysypiska śmieci, uwiecznili je na zdjęciach i dostarczyli informacje o miejscach ich powstania. Gratulujemy!