maski2 grudnia 2016 r. uczniowie klas czwartych obejrzeli w Ostrowskim Centrum Kultury sceniczną adaptację „Mikołajka” Rene Gościnnego. Przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie składało się z kilku zabawnych historyjek, które łączył wątek główny. Młodzi widzowie bez problemu utożsamili się z bohaterami spektaklu. Mieli oni możliwość doświadczania wielu emocji.

Humor słowny przeplatał się na zmianę z komizmem sytuacji i postaci. Widownia żywo reagowała na zabawne zdarzenia. Dialogi były prowadzone w sposób zrozumiały dla języka dziecięcego. Aktorzy potrafili wiernie oddać charakter poszczególnych bohaterów, którzy stanowili szczególną galerię postaci. Scenografia zawierała niewiele elementów, była uproszczona, ale ciekawa.
Przedstawienie zawierało wskazówki, jak młodzi ludzie mogą pożytecznie spędzać czas, a widza dorosłego uwrażliwiało na życzliwe i poważne traktowanie kłopotów związanych z wiekiem dorastania. Spektakl cieszył się uznaniem publiczności i uzyskał od niej dobre recenzje. Aktorzy na zakończenie otrzymali gromkie brawa.