WP 20161209 12 57 45 Pro wwwChoinka stała się w Europie najbardziej rozpoznawanym symbolem świąt Bożego Narodzenia. Do Polski przenieśli ją niemieccy protestanci na przełomie XVIII i XIX wieku (w okresie zaborów) i początkowo spotykana była jedynie w miastach. Stamtąd dopiero zwyczaj ten przeniósł się na wieś, w większości wypierając tradycyjną polską ozdobę, jaką była podłaźniczka czy jemioła. W piątek (9.12) reprezentacja uczniów klasy 5a wraz z wychowawcą – Urszulą Jędrzejak-Gąbką oraz rodzicami ozdobiła choinkę Jedenastki na ostrowskim rynku.

Dzieci przygotowały własnoręcznie ozdoby choinkowe. Wśród nich dominowały bombki wykonane z orzechów włoskich, przyzdobione różnego rodzaju cekinami, czy perełkami. Podczas wspólnego strojenia choinki mogliśmy poczuć już magię Świąt Bożego Narodzenia.