dzieciecy bieg mikolajkowybannerW dniach 5-13 grudnia br. odbyło się w naszej szkole świątecznie czytanie. Codziennie na przerwie obiadowej w bibliotece szkolnej dorośli czytali dzieciom fragmenty „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Lekturę tekstu zainaugurowała dyrektor szkoły pani Małgorzata Lubojańska. W akcję zaangażowali się także nauczyciele: p. Urszula Jędrzejak – Gąbka, p. Wojciech Lesiczka i pedagog szkolny p. Grażyna Małuszek.

Główny bohater – Ebenezer Scrooge to starszy, samotny człowiek. Był zgryźliwy i nieprzystępny. Unikał kontaktów z rodziną, nie lubił towarzystwa innych. Początkowo nie obchodził świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie zobaczyli przemianę człowieka skąpego, bezwzględnego w osobę, która umie cieszyć się życiem, a co najważniejsze zauważa potrzeby innych. Bohater dowiedział się, czym jest szczęście dawania i otrzymywania miłości.
Lektura dostarczyła uczniom wzruszeń i skłoniła do refleksji, które przypomniały im, że święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, czas, w którym nawet najbardziej lodowate serce potrafi odtajać, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.