DSC 0359 1 kopiaEtap szkolny IV Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych odbył się w naszej szkole 7 XII 2016 r., wzięło w nim udział trzynaścioro uczniów. Jak co roku tematy prac pisemnych do wyboru oraz test z nauki o języku przygotowały nauczycielki języka polskiego z naszej szkoły. Celami konkursu są: upowszechnianie wiedzy polonistycznej, propagowanie czytelnictwa, poszerzanie umiejętności z zakresu nauki o języku oraz inspirowanie i rozwijanie zainteresowań humanistycznych.

W tym roku kanwę stanowiło motto „Fantastyczny świat powieści o Bilbo Bagginsie”. Komisja konkursowa do udziału w I. części etapu międzyszkolnego zakwalifikowała cztery uczennice z klasy VI a, są to: Agnieszka Ciupka, Julia Przybylska, Joanna Rosik, Oliwia Sołtysiak. Dziewczyny będą się zmagać z reprezentantami z innych szkół 19 stycznia 2017 roku
w Szkole Podstawowej nr 7. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!