2 4W dniach 16 - 18 grudnia 2016 roku w Rawiczu odbył się Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki Dziewcząt rocznik 2005, w którym wzięło udział 9 znanych zespołów, takich jak: Olimp Rawicz, Olimp Rawicz SP7, Tęcza Demon Leszno, SP 7 Leszno, CCC Polkowice, UKS Rogoźno, Kusy Szczecin, KS Play Basket Kraszewice oraz zespół reprezentujący UKS Batory Ostrów Wielkopolski, czyli dziewczęta z ostrowskiej Jedenastki.

Nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w tak prestiżowym turnieju. Podczas trzydniowych zmagać rozegranych zostało 21 spotkań. Drużyny zostały podzielone na 3 grupy po 3 drużyny. W pierwszym dniu turnieju podjęliśmy miejscowy zespół z Rawicza, wygrywając 50: 10. W drugim dniu czekały nas bardzo trudne spotkania. Z samego rana rozegraliśmy mecz z zespołem ze Szczecina. który był bardzo zacięty. Od początku zespół ze Szczecina dominował na parkiecie. W czwartej kwarcie nasze dziewczęta ostro podjęły walkę i odrobiły 10- punktową przewagę, wygrywając 32:31. Drugi mecz rozgraliśmy z zespołem Tęcza Leszno - jednym z czołowych drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej. Niestety nie udało się wygrać, ale dziewczyny pokazały zaangażowanie i wolę walki.
W sobotni wieczór po rozegranych meczach udaliśmy się do centrum Rawicza, zwiedziliśmy miejscowy rynek oraz deptak. W niedzielny poranek rozegraliśmy mecze o 4-6. miejsce. Pierwszy mecz graliśmy z zespołem Kusy Szczecin. Mecz odbywał się kosz za kosz i zakończył się remisem. W dogrywce okazaliśmy się zespołem lepszym i wygraliśmy 34:32. W meczu o 4. i 5. miejsce z Kraszewicami koszykarki nasze dzielnie walczyły na parkiecie, ale niestety poprzedni mecz kosztował nasz zespół bardzo dużo siły i nie udało się wygrać. We wszystkich meczach nie brakowało zaangażowania, walki do ostatniego gwizdka, ciekawych akcji. Młode zawodniczki pokazały duże umiejętności techniczne. Koszykarki z naszej szkoły zajęły 5. miejsce w turnieju. Zebrały także cenne doświadczenie, grając z mocnymi zespołami z różnych stron Polski.
Piąte miejsce w takim turnieju to sukces i zachęta do dalszej pracy.
Gratulacje dla walecznych dziewcząt z Vb!

Skład zespołu:
Weronika Podkocka, Oliwia Lesiewicz, Martyna Krupka, Magdalena Grodzka, Kinga Dekert, Kornelia Namysł, Nikola Derbich, Anna Giernalczyk, Hanna Grycman, Aleksandra Żychlińska, Oliwia Kasprzak, Daria Szczepaniak, Aleksandra Spiżak, Jolanta Grycman.