DSC 0856 1504x1000 KopiowanieW czwartek 15 grudnia 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się finał III Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim. W drodze eliminacji szkolnych i gminnych wyłoniono dziesięciu finalistów, którzy walczyli o to zaszczytne miano. Naszą szkołę reprezentowała Nikola Derbich z kl. V b, która w eliminacjach miejskich zajęła 3. miejsce.

Uczniowie otrzymali na początku rozgrywki trzy szanse i kolejno odpowiadali na pytania zadawane przez policjanta prowadzącego konkurs. Pytania dotyczyły pracy policjantów, przepisów prawa, metod udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przepisów ruchu drogowego oraz historii policji. Zawodnicy wykazywali się znajomością stopni policyjnych i numerów alarmowych różnych służb, Po zaciętej walce Nikola zajęła piąte miejsce. Uczennica wykazała się bardzo szeroką wiedzą i niezłym refleksem, gdyż na pytania trzeba było odpowiadać bardzo szybko i precyzyjnie. Za udział we finale Nikola otrzymała od organizatorów gratulacje, dyplom oraz upominki. Policyjny turniej był nie tylko zabawą, ale również formą edukacji i profilaktyki, dlatego warto brać udział w tego typu przedsięwzięciach i poszerzać swoją wiedzę. Nikoli za udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia: Patrycja Lichtarowicz KPP Ostrów Wlkp., Roman Paszkowiak