DSC 0230 kopia13 stycznia 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 11 była organizatorem III Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Maleńkiemu” adresowanego do uczniów ostrowskich szkół podstawowych, którzy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych kl. I-III i IV-VI. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu p. Jolanta Maćkowiak, emerytowany dyrektor Wydziału Katechetycznego przy Kurii Biskupiej w Kaliszu ks. prałat Jerzy Adamczak, proboszcz parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Ostrowie Wielkopolskim ks. prałat Bogusław Lamenta, przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 11 p. Tomasz Ogórek. Zaproszenie przyjęło 15 dzieci, które przyszły ze swoimi opiekunami i rodzicami.

Komisja w składzie: p. Lidia Wojciechowska – wokalistka, skrzypaczka, nauczycielka Szkoły Muzycznej w Ostrzeszowie oraz p. Monika Walczak – wokalistka, skrzypaczka, laureatka festiwali, posiadaczka tytułu „Laur Kultury” po wysłuchaniu ciekawych aranżacji kolęd i pastorałek, przyznała nagrody i wyróżnienia.

W kategorii kl. I – III:

I miejsce – Marta Popiel – SP nr 7

II miejsce – Julia Dera – SP nr 11

III miejsce – Maria Michałowska - Rzeźnik – SP nr 9

Wyróżnienie otrzymała Antonina Pawłowska z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek

W kategorii kl. IV – VI:

I miejsce – Maria Wróbel – SP nr 11

II miejsce – Wiktoria Tyra – SP nr 6

II miejsce – Zuzanna Banasiak - SP nr 13

III miejsce – Zofia Witczak – SP Ociąż

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Spotkanie było okazją do kultywowania polskiej tradycji śpiewania kolęd, rozwijania talentów muzycznych i wymiany doświadczeń. Miłym akcentem tego popołudnia był koncert szkolnego chóru „Promyczki”. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była p. Krystyna Tomalkiewicz, nauczycielka religii.