DSC 0232 kopia19 stycznia br. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się etap pisemny IV Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „Fantastyczny świat powieści o Bilbo Bagginsie”. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice z kl. VI a: Agnieszka Ciupka, Joanna Rosik, Julia Przybylska i Oliwia Sołtysiak. Uczestnicy rozwiązywali test złożony z zadań z zakresu literatury i nauki o języku.

Musieli się także wykazać znajomością lektury konkursowej „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J. R. R. Tolkiena, która cieszy się wśród młodych czytelników dużą popularnością. Uczniowie, czytając książkę, wyruszają w podróż po magicznym świecie, w którym toczy się odwieczna walka dobra ze złem. Razem z hobbitem, krasnoludami i czarodziejem poznają smak wyprawy w nieznane.
Wśród laureatów konkursu znalazły się: Joanna Rosik i Oliwia Sołtysiak, które 22 lutego przystąpią do etapu ustnego. Uczennice będą odpowiadały na wylosowane pytania dotyczące lektury konkursowej. Komisja po wysłuchaniu odpowiedzi sumuje punkty za część pisemną i ustną. Uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu nastąpi 15 marca 2017 r. o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 7.
Zmagania konkursowe są doskonałą okazją do upowszechniania wiedzy polonistycznej i propagowania czytelnictwa wśród dzieci.